Seo Eğitimi
cami halısı
mustafa yılmaz
24 Takipçi | 0 Takip
21 08 2008

youtube'u nasıl açarım


Hepimizin bildiği gibi Türkiye ‘ den YouTube ‘ a giriş birçok kez engellendi , şuan hala girilemiyor ve uzun bir süre de bu durumun değişeceğini sanmıyorum .


YouTube ‘ girmek için alternatif birçok yöntem mevcut . Fakat bunların hepsi detay isteyen yöntemler oluyor genelde ve bir süre sonra YouTube alternatifi başka sitelere yönelmeye başlıyoruz .


Benim şimdi anlatacağım yöntemle 2 dakika içerisinde YouTube ‘ a girebileceksiniz . Tam olarak ne yapıyor bu programcık ? Bilgisayarımızdaki hosts dosyasına ( C:WindowsSystem32driversetchosts ) ( dosyanın uzantısı yok ) YouTube ait olan 2859 tane ip ‘ yi kaydedip YouTube ‘ a tam anlamıyla erişmemizi sağlıyor . ( Diğer bazı yöntemlerle YouTube ‘ a girilebiliyor ama video açılmıyor veyahut YouTube ‘ a giriyorsunuz fakat üye girişi yapamıyorsunuz , ama bu tamamen sorunsuz üye girişi de yapabiliryorsunuz videoları da sorunsuzca izleyebiliyorsunuz ) Bilgisayarınıza ayrıca herhangi bir program kurmuyor dolayısıyla bilgisayarınızın hızını da etkilemiyor yaptığı sadece hosts dosyasını düzenlemek . Hazırsanız başlayalım


Öncelikle şuradan YouTube Jacker adlı programı indiriyoruz(aşağıdaki linkten indirebilirsiniz) . ( Programı sadece bir kere kuracağız sonra normal bir şekilde youtube.com yazıp gireceğiz yani program sadece ilk başta kurarken işimize yarayacak )


Daha sonra  YouTubeJackerKur.exe dosyasına çift tıklayarak kurulumu başlatıyoruz .


İleri ‘ yi tıklıyoruz . Lisans sözleşmesi koşullarını kabul ediyorum ‘ u seçtikten sonra İleri ‘ yi tıklıyoruz .


Yükle ‘ yi tıklıyoruz .


Son olarak da kurulumun başarılı olduğunu gösteren ekranda Son ‘ a tıklıyoruz .


Sonra Internet Explorer ‘ ı açıp http://www.youtube.com adresine giriyoruz ve işte karşınızda YouTube

kaynak site: http://w10.gazetevatan.com/blog/BlogDetay.asp?BlogID=1028

330
0
0
Yorum Yaz